Veľký okruh Marokom

Letecky   Autobusom   Autom

Spoznať európskejší sever, navštíviť farebný Chefchaouen, navštíviť najstaršiu univezitu sveta, ktorá funguje až do dnes. Fes, Rabat, Casablanca a samozrejme Marakéš. To sú mestá, ktoré nesmiete vynechať. A potom cesta na Saharu. Oddych v kempe a diametrálne odlišný život Nomádov. To všetko a oveľa viac vám ponúkame v našom  Veľkom okruhu Marokom. 

Informácie

V cene

 • - Ubytovanie s raňajkami a večerami
 • - transport počas celej cesty
 • - služby sprievodcu
 • - vstup do filmových štúdií vo Ouarzazate
 • - celodenná strava v kempe v Chegage
 • - výlet k Nomádom na Sahare
 • - výlet na ťavách na Sahare
 • - návšteva výrobne keramiky a výrobne kobercov

V cene nie je zahrnuté

 • - letenky
 • - obedy (okrem obeda v kempe Chegaga)
 • - vstupy do pamiatok
 • -

Jesenný veľký okruh Marokom ponúka to najlepšie z celého Maroka. Spoznajte s nami všetky najdôležitejšie miesta a zaujímavosti tejto krásnej a romantickej krajiny.

Našu cestu začneme na severe, v svetoznámom prístave Tangier. Jeho história sa spája nie len s obchodom, ale aj gréckou mytológiou. Kde inde nájdete Herkulovu jaskyňu ak nie tu? Založil mesto Herkulov syn? Zistíme spolu.

Potom sa vydáme na cestu, navštívime modré mesto Chefchaouen, „stratíme“ sa v jeho uličkách, dáme si kávu, dozvieme sa o pestovaní konope a užívaní hašiša i prečo sa pestuje v pohorí Rif.

Navštívime druhé najväčšie mesto Maroka – Fes.  Kedysi hlavné mesto Maroka a krátku dobu najväčšie mesto sveta. Nájdeme tu  najstaršiu doteraz fungujúcu univerzitu sveta. Viete, ktorý pápež tu študoval a ako nás to ovplyvnilo? Dozviete sa spolu s nami. Medina vo Feze je považovaná za jedno z najrozsiahlejších a najlepšie zachovaných historických miest arabsko-moslimského sveta a aj vďaka uchovaniu svojej historickej funkcie bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva Unesco.

Spoznáme hlavné mesto Rabat i nádhernú mešitu Hasana II. v Casablance. Potom dorazíme do srdca Maroka.

Mesto Marakéš je úžasnou zmesou všetkých kultúr, etník, súčasnosti i histórie krajiny. Spoznáme slávne námestie Jamaa El Fna, palác Bahia i slávne záhrady Jardin Majorelle.

Maroko preslávili aj svetoznáme  filmy. Mnohé mestá, saharské duny piesku či pevnosť Ait Ben Haddou sme mohli vidieť v Gladiátorovi, Kráľovstve nebeskom, Múmii, Princovi z Perzie, Johnovi Wickovi či Hre o tróny. Preto nevynecháme návštevu v slávnych filmových štúdií vo Ouarzazate a  pevnosť Ait Ben Haddou.

Cestou na Saharu spoznáme veľmi starý, tradičný spôsob výroby tradičnej marockej keramiky a potom už zakotvíme v našom púštnom prístave. Najskôr prespíme v kempe v M´hamide, aby sme sa ďalší deň vybrali do ozajstného saharského raja- Chegagy.  Čaká nás romantika, veľké duny piesku a skvelé jedlo. Je to kráľovstvo tiav a Nomádov. Absolútne ticho, oddych, pozorovanie hviezd, aké ste ešte nezažili a večer posedenie pri ohni s tradičným marockým čajom.

Cestou späť do Marakéša zastavíme v meste, kde sa konajú tradičné trhy s kobercami a my spoznáme tradíciu ručnej výroby krásnych a jedinečných marockých kobercov.

Cestou zo severu na juh si povieme všetko o Maroku. O ľuďoch, ich živote, kultúre i o tom, prečo sú Maročania tak hrdí na svoju krajinu a tradície. Vďaka tento láske a húževnatosti spojenej s pokorou a úprimnej viere prežili aj ťažké časy pandémie. Nestratili pritom svoju vieru ani pohostinnosť. Maroko si jednoducho zamilujete ako my.

Zájazd trvá 8 dní (7 nocí), v prípade záujmu o dlhší pobyt na Sahare aj 10 dní.

Naše zájazdy sú aj pre rodiny, skupiny, či združenia. Vy si vyberte termín, ktorý vám vyhovuje a my sa prispôsobíme : od 19.septembra do 12.novembra 2023. Zájazd je nutné rezervovať si vopred.

V cene je zahrnuté :

– ubytovanie s raňajkami a večerami

– transport počas celého zájazdu so sprievodcov

– vstupy do filmových štúdií vo Ouarzazate

– návšteva keramickej dielne a výrobne kobercov

– pobyt na Sahare s celodennou stravou v Chegage, výlet za Nomádmi, výlet na ťavách, večerný program v kempe

 V cene nie je zahrnuté:

– letenky

– poistenie

– vstupy do pamiatok (plác Bahia, záhrady Jardin Majorelle, medresa vo Fese)

– obedy  počas celej dovolenky (okrem dňa v Chegage, tam je zabezpečená celodenná strava), s obedmi ale pomôže a poradí sprievodca vždy na mieste

 

 

Termíny

17. 09. - 12. 11.
8dní/7 nocí
ano

1500€ €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem