Veľká noc v Maroku

Letecky   Autobusom 7 dní   Autom

Pohodová Veľká noc plná zážitkov a nezabudnuteľných spomienok. Spoznajte Maroko, jednu z najkrajších krajín Afriky. Čaká vás pre nás  krásne letné počasie.

Výlet je vhodný aj pre rodiny s deťmi, páry či jednotlivcov.

Informácie

V cene

  • - Ubytovanie počas celého pobytu
  • - Celodenná strava počas pobytu (3xdenne)
  • - Transporty počas celého pobytu
  • - Služby sprievodcu počas celého pobytu

V cene nie je zahrnuté

  • - letenka
  • - poistenie
  • - adrenalínové aktivity na Sahare v kempe ( každý si môže vybrať či chce niečo vyskúšať)

Čaká nás kráľovské mesto Marakéš, aj cestovateľské dobrodružstvo. Navštívime medinu, kde sa nachádzajú historické paláce Bahia a Badia. Oslnia vás záhrady Jardin Majorelle a zažijete pravú orientálnu atmosféru nočného námestia Jamaa El Fna.

     

Naša cesta povedie do  Merzougi, dedinky na juhovýchode Maroka asi 50 km od alžírskych hraníc. Obec je známa svojimi krásnymi dunami piesku Erg Chebbi a je obľúbeným cieľom turistov.

Prespíme v luxusných stanoch ako z rozprávky Tisíc a jednej noci, povozíme sa na ťavách, odvážnejší môžu skúsiť lyžovanie na dunách. Keďže v apríli bude slnečno a teplo, nachytáme aj ľahký bronz.

No ešte pred vstupom do Merzougi prejdeme hlboko v skalnatom pohorí Atlasu jednou z najkrajších  ciest, kde leží dramatická scenéria rokliny Todra (miestne nazývanej roklina Toudgha). Ide o prírodnú oázu vytvorenú  riekou Todra, ktorá si po mnoho storočí razila cestu cez vápenec. Roklina vyzerá takmer prehistoricky so stenami kaňonu, ktoré dosahujú viac ako 400 metrov na výšku. Viac ako mnohé mrakodrapy sveta. Najlepších spôsobom ako si užiť túto krásu je vystúpiť z auta a prejsť si roklinu peši. Dostať sa sem nie je jednoduché, no my to zvládneme. Toto miesto je tiež vhodné pre nadšených horolezcov, cyklistov či lovcov krásnych záberov.

 

Termíny

07. 04. - 14. 04.

750 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem