Najkrajšie mestá Maroka

Letecky   Autobusom   Autom   8 dní

Veľmi európsky sever Maroka, navštívime Tanger, navštívime farebný Chefchaouen,  najstaršiu univezitu sveta, ktorá funguje až do dnes vo Féze a samozrejme Marakéš.  Okrem miest navštívime pohoria a Saharu. Spoznáme život Nomádov, povozíme sa na ťavách a ochutnáme veľa marockých špecialít.  

Informácie

V cene

  • - Ubytovanie s polpenziou
  • - transport počas celej cesty
  • - služby sprievodcu
  • - vstup do filmových štúdií vo Ouarzazate, návšteva pamiatky  Ait Ben Haddou a Bahia palácav Marakéši
  • - sprievodca historickými pamiatkami v meste Féz 
  • - výlet na ťavách na Sahare

V cene nie je zahrnuté

  • - letenky 
  • - obedy  
  • - poistenie

Zájazd na vyžiadanie pri obsadenosti 4 osôb v termíne jeseň 2024 a počas celej zimy 2024/2025

Spoznajte s nami najkrajšie mestá Maroka od Tangeru cez Chefchaouen, Féz, púšť v Merzoughe cez hory Atlasu po Marakéš .

Popis zájazdu: Počas našej cesty navštívime svetoznámy  prístav Tanger. Jeho história sa spája nie len s obchodom, ale aj gréckou mytológiou. Kde inde nájdete Herkulovu jaskyňu ak nie tu? Založil mesto Herkulov syn? Zistíme spolu.

Navštívime aj  modré mesto Chefchaouen, „stratíme“ sa v jeho uličkách, dáme si kávu, dozvieme sa o pestovaní konope a užívaní hašiša i prečo sa pestuje v pohorí Rif.

Navštívime  druhé najväčšie a jedno z najkrajších miest Maroka – Féz.  Kedysi hlavné mesto Maroka a krátku dobu najväčšie mesto sveta. Nájdeme tu  najstaršiu doteraz fungujúcu univerzitu sveta. Viete, ktorý pápež tu študoval a ako nás to ovplyvnilo? Dozviete sa spolu s nami. Medina vo Feze je považovaná za jedno z najrozsiahlejších a najlepšie zachovaných historických miest arabsko-moslimského sveta a aj vďaka uchovaniu svojej historickej funkcie bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva Unesco.

Po mestách sa pokocháme aj nádhernou marockou prírodou. Navštívime Marzoughu, kde prespíme v kempe Sahare a povozíme sa na chrbtoch tiav. Užijeme si večer pri ohni, pokocháme sa hviezdnou oblohou ako na dlani a započúvame sa do miestnych piesní, ktoré nás uspia. 

Okrem púšte spoznáme aj slávne údolie Todra a Gorges Dades.  

Maroko preslávili aj svetoznáme  filmy. Mnohé mestá, saharské duny piesku či pevnosť Ait Ben Haddou sme mohli vidieť v Gladiátorovi, Kráľovstve nebeskom, Múmii, Princovi z Perzie, Johnovi Wickovi či Hre o tróny. Preto nevynecháme návštevu v slávnych filmových štúdií Atlas vo Ouarzazate a  pevnosť Ait Ben Haddou.

Nesmieme vynechať  Marakéš. Toto mesto je úžasnou zmesou všetkých kultúr, etník, súčasnosti i histórie krajiny. Spoznáme slávne námestie Jamaa El Fna, palác Bahia a Badia. 

Cestou  si povieme všetko o Maroku. O ľuďoch, ich živote, kultúre i o tom, prečo sú Maročania tak hrdí na svoju krajinu a tradície. Vďaka tento láske a húževnatosti spojenej s pokorou a úprimnej viere prežili aj ťažké časy pandémie. Nestratili pritom svoju vieru ani pohostinnosť. Maroko si jednoducho zamilujete ako my.

Zájazd sa môže meniť podľa leteniek. Zo severu na juh alebo naopak, z Marakéša smerom na sever to Tangeru. 

V cene  1600 € je zahrnuté :

– ubytovanie s polpenziou

– transport počas celého zájazdu so sprievodcom

– vstupy do filmových štúdií vo Ouarzazate aj do palácov Bahia  v Marakéši

 V cene nie je zahrnuté:

– letenky

– poistenie

– obedy  

 

 

Termíny

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem