Program Aladin

Letecky   Autobusom   Autom   8 dní

Vstávame a po raňajkách odchádzame z Agadiru okolo 9.00hod. Cestou spoznávame marockú krajinu a úžasné hory Atlasu. Zastavíme sa v horách, aby sme si vychutnali výhľady z výšky 2200 metrov.

Informácie

V cene

  • - Letenka z Viedne do Agadiru a späť + palubná batožina
  • - Ubytovanie s raňajkami každý deň
  • - Celodenná strava počas pobytu na Sahare
  • - Služby sprievodcu po celý čas pobytu
  • - Trekking na ťavách počas pobytu na Sahare
  • - Všetky transporty

V cene nie je zahrnuté

  • - Obedy a večere mimo programu na Sahare
  • - Poistenie
  • - Podpalubná batožina
  • - Vstupy do palácov a pamiatok v Marakéši
1.deň:
Prílet do Agadiru z Viedne. Let trvá 4,5 hodiny. Po prílete sa presunieme do riadu (názov tradičného hotela), kde budeme spať. Ráno nás čakajú raňajky a vydáme sa na cestu do Ouarzazatu.
 
2.deň:
Vstávame a po raňajkách odchádzame z Agadiru okolo 9.00hod.
Cestou spoznávame marockú krajinu a úžasné hory Atlasu.
Zastavíme sa v horách, aby sme si vychutnali výhľady z výšky 2200 metrov.
Čaká nás obed a návšteva jednej z ikonických pamiatok zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva Unesco- Ait Ben Haddou pri meste Ouazazate.
Že nepoznáte? Je to pravda, ale tak trocha nie. Táto krásna pamiatka si zahrala v nejednom svetovo známom filme Tak napríklad Gladiátor, Princ z Perzie či Kráľovstvo nebeské a mnohé biblické príbehy.
Nebudeme sa ponáhľať, lebo toto miesto sa vám isto bude páčiť a urobíte si tu nemálo fotografií.
Presunieme sa do Agdezu. Tu strávime večer i noc, vychutnáme si dobrú večeru. Iste sa vám bude páčiť toto miesto s krásnym výhľadom na hory Atlasu ale aj palmovú oázu. Spať sa vám bude iste dobre, lebo Agdez znamená „miesto odpočinku“.
 
3.deň:
Po raňajkách sa vydáme opäť na cestu, smerom do M´hamidu, cieľa našej cesty. Ide o vstupnú bránu na Saharu. Po ceste uvidíme opäť iný ráz krajiny.
Prejdeme Zagorou, krásnym mestom v údolí Draa. Pokocháme sa pohľadom na jednu z najväčších palmových oáz. Povieme si o jednom veľkom marockom projekte na výsadbu paliem.
Príchod do M´hamidu, kde nás čaká ubytovanie v kempe. A za ním je už len Sahara so svojim nekonečných pieskovým morom.
Obed nás čaká v M´hamide, kde ešte navštívime kasbu, postavenú z nepálených tehál, kde ale stále žijú ľudia a my sa s nimi stretneme.
Nebudeme sa ponáhľať, lebo potulky v starej časti M´hamidu sú pre Európanov niečím nezvyčajným.
Večer strávime v kempe. Prejdeme sa v okolí kempu po malých dunách, ak budeme mať chuť a energiu, zájdeme do neďalekej oázy.
Po večeri nás čaká posedenie pri ohni a rozprávanie nášho sprievodcu.
 
4.deň:
Vstávame a kto si privstane, môže zažiť východ slnka na Sahare.
Po raňajkách sa naložíme do auta a vydáme sa na cestu skutočnou Saharou. Cesta je sama o sebe cieľom, lebo Sahara nie je len nekonečné more piesku.
Zastavíme sa na mieste, kde si každý nájde skamenelinu. Ešte z čias, kedy pred miliónmi rokov bola Sahara dnom mora.
Ďalším zastavením bude miesto, kde sa na rukolách pasie stádo tiav a povieme si niečo o ich živote.
Navštívime muža, ktorému každý hovorí Aladin. Prečo? To zistíme. Lebo Aladin, muž žijúci práve tu, existuje. Aj preto sa náš program volá Aladin a vy budete môcť svojim priateľom o ňom porozprávať..
Nakoniec dorazíme do kempu v Chegage. Tu budeme mať obed a čas na oddych. Po sieste vyjdeme na obrovské duny piesku a pokocháme sa výhľadmi, ktorým sa nič nevyrovná. Zažijeme aj západ slnka a kto chce, môže meditovať.
Večera a posedenie pri ohni s počúvaním rozprávaní a piesní Nomádov. Spať budeme v krásnych stanoch, s orientálnymi bohato zdobenými posteľami. Noc je ale na Sahare chladná, preto je nutné mať teplé oblečenie, ponožky, prípadne termoprádlo.
 
5.deň:
Vidieť východ slnka z veľkých dún je jedinečný. Ten pokoj, absolútne ticho a krása krajiny v nás ostanú navždy. Tu opadne každý stres, každý problém a mnohí pochopia, že život v jednoduchosti je niečo, čo nám, ľuďom zahlteným civilizačných stresom, chýba.
Čakajú nás bohaté raňajky v kempe. Kto chce, môže si zacvičiť jógu, pripravíme sa na výlet do oázy a navštívime Nomádov. Bude to krásny zážitok. Naši sprievodcovia nám v púšti pripravia úžasný obed, čaj, upečú chlieb v piesku a bude to niečo, na čo si doma ešte dlho budeme spomínať.
Po príchode do kempu budeme oddychovať. Kto ale bude mať dosť energie, môže si zalyžovať na dunách. Alebo sa vydáme na trekking s ťavami. Budeme sa cítiť ako dávni kočovníci, ktorí putovali Saharou v karavánach.
Večer bude romantický. Večera, oheň, piesne, pozorovanie hviezd, ktoré sú na Sahare veľmi dobre viditeľné spolu s Mliečnou dráhou. ďalšia noc v kempe.
 
6.deň:
Po raňajkách sa opäť vydávame na cestu. Pôjdeme Saharou, ale uvidíme opäť iné miesta a zastavíme sa v Iriqui lake(suché jazero ) v národnom parku. Dorazíme do hôr, do mestečka Taznakht. Zažijeme atmosféru typického marockého mestečka a navštívime obchod s kobercami. Lebo marocké ručne vyrábané koberce sú naozaj krásne a jedinečné.
A opäť sa vydáme na cestu cez Ouarzazat, hory Atlasu do Marakéša. Tu naša cesta v 6.deň skončí. Ubytujeme sa v úžasnom riade, aby sme to do mediny mali čo najbližšie.
Večer sa vydáme na námestie Jamaa El Fna, ikonické miesto starobylého Marakéša a jeho Mediny. Tu ochutnáme niečo z jedinečnej marockej kuchyne a kto ešte bude mať chuť, môže sa prejsť po trhu.
 
7.deň:
Raňajky v našom hoteli (riade) a spoznávanie historického centra Marakéša.
Naše ubytovanie sa nachádza blízko Námestia Jamaa El Fna a významných pamiatok ako paláce Bahia a Badia, mešita Koutoubia. Veľa času zaberie aj návšteva trhoviska, kde si môžete kúpiť všetko čo srdce ráči. Korenie, oblečenie, typické marocké papuče či topánky, koberce, orechy, datle, suveníry.
Kto bude mať záujem, môže navštíviť aj Jardin Majorelle, jedinečné umelecké záhrady s múzeom Berberov. Za ich obnovu vďačíme dvojici Pierre Bergé a Yves Saint Laurent, áno, ten svetoznámy módny návrhár.
 
8.deň:
Raňajky v hoteli a po nich odchod do Agadiru.
Tu ešte pred odletom stihneme pozdraviť Atlantický oceán. Poobede odlet domov.
 
V cene sú zahrnuté:
– Letenka z Viedne do Agadiru a späť + palubná batožina
– Ubytovanie v Agadire, Agdeze, M´hamide, Chegage, Marakéši
– Transporty počas celého pobytu
– Raňajky v riadoch, celodenná strava na Sahare v kempoch
– Sprievodca počas celého pobytu
– trekking na ťavách
 
V cene nie je zahrnuté:
– Obed a večera v Marakéši
– Vstupy do palácov a pamiatok v Marakéši
– Poistenie
– podpalubná batožina
 
Vysvetlenie: Cena od 1400€ závisí od ceny letenky. Preto môže kolísať, nie však viac ako o 100€.

Termíny

14. 11. - 21. 11.
7 nocí
Dvojlôžková izba štandard

od 1400 €

Mám záujem
10. 03. - 17. 03.
7 nocí
Dvojlôžková izba a štandard

od 1400 €

Vypredané
17. 03. - 24. 03.
7 nocí
Dvojlôžková izba štandard

od 1400 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem