Babinec v Maroku

Letecky   Autobusom   Autom   8 dní

Program pre ženy, ktoré chcú zmeniť svoj životný štýl či schudnúť, naučiť sa ako správne jesť a nepribrať, ako správne cvičiť a upraviť svoj biorytmus. Program vedie lekárka a výživová poradkyňa. Súčasťou programu je návšteva krásneho Marakéšu a pobyt na Sahare.

Informácie

1.deň:

Prílet do Agadiru z Viedne. Let trvá 4,5 hodiny. Po prílete sa presunieme do riadu (názov tradičného hotela), kde budeme spať. Ráno nás čakajú raňajky a vydáme sa na cestu do Ouarzazatu. Počas cesty si povieme všetko o našom programe.

2.deň:

Vstávame a po raňajkách odchádzame z Agadiru okolo 9.00hod.

Cestou spoznávame marockú krajinu a úžasné hory Atlasu.  Zastavíme sa v horách, aby sme si vychutnali výhľady z výšky 2200 metrov.

Čaká nás obed a návšteva jednej z ikonických pamiatok zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva Unesco- Ait Ben Haddou pri meste Ouazazate.

Že nepoznáte? Je to pravda, ale tak trocha nie. Táto krásna pamiatka si zahrala v nejednom svetovo známom filme Tak napríklad Gladiátor, Princ z Perzie či Kráľovstvo nebeské a mnohé biblické príbehy.

Nebudeme sa ponáhľať, lebo toto miesto sa vám isto bude páčiť a urobíte si tu nemálo fotografií.

Presunieme sa do Agdezu. Tu strávime večer i noc, vychutnáme si dobrú večeru. Pred večerou nás čaká krátka prednáška o životnom štýle, v čom dnes ľudia robia najväčšie chyby a prečo priberáme.

Spať sa vám bude iste dobre, lebo Agdez znamená „miesto odpočinku“.

3.deň:

Po raňajkách sa vydáme opäť na cestu, smerom do M´hamidu, cieľa našej cesty. Ide o vstupnú bránu na Saharu. Po ceste uvidíme opäť iný ráz krajiny.

Prejdeme Zagorou, krásnym mestom v údolí Draa. Pokocháme sa pohľadom na jednu z najväčších palmových oáz.

Príchod do M´hamidu, kde nás čaká ubytovanie v kempe. A za ním je už len Sahara so svojim nekonečných pieskovým morom.

Vychutnáme si obed a marocký čaj,  oddýchneme po ceste.  Podvečer strávime aktívne, prechádzkou k palmovej oáze. Dozviete sa niečo o živote žien v Maroku a špeciálne o živote Nomádskych žien. Navštívime aj miestny sociálny podnik pre ženy, ktoré vyrábajú originálne tradičné výrobky a tak si privyrábajú.

Povieme si, akú úlohu v našom dni by mal zohrávať pohyb, ktorý pohyb je najlepší a ako prispieva k chudnutiu i zlepšovaniu postavy.

Máte chuť na krásne marocké henna tetovanie? Nie je problém. Vieme ponúknuť.

Po večeri nás čaká posedenie pri ohni a rozprávanie nášho sprievodcu.

4.deň:

Vstávame a kto si privstane, môže zažiť východ slnka na Sahare. K tomu pripojíme rannú rozcvičku.

Po raňajkách sa naložíme do auta a vydáme sa na cestu skutočnou Saharou. Cesta je sama o sebe cieľom, lebo Sahara, to nie je len nekonečné more piesku. Je to úplne iný svet.

Zastavíme sa na mieste, kde kedysi bolo more. Dnes sú tu kamene a medzi nimi mnoho skamenelín. Ďalšie zastavenie bude pri čriede pasúcich sa tiav a nomádskej studni.

Nakoniec dorazíme do kempu v Chegage. Tu budeme mať obed a čas na oddych. Po sieste bude nasledovať náš špeciálny program venovaný chudnutiu a zdravému stravovaniu.

Potom sa vydáme  na obrovské duny piesku a pokocháme sa výhľadmi, ktorým sa nič nevyrovná. Zažijeme aj západ slnka a kto chce, môže meditovať.

Večera a posedenie pri ohni s počúvaním rozprávaní a piesní Nomádov. Spať budeme v krásnych stanoch, s orientálnymi bohato zdobenými posteľami. Noc je ale na Sahare chladná, preto je nutné mať teplejšie oblečenie a ponožky.

5.deň:

Zdravé raňajky a po nich si predstavíme ďalšie cvičenie vhodné na spevnenie celého tela. Súčasťou doobedného programu je aj diskusia o stravovaní.

Obed a po ňom sa pripravíme na trekking- výlet s ťavami s okolí veľkých dún.

Naučíme sa ako sa varí chutný marocký čaj, aké sú marocké korenia, ako sa pečie chlieb v púšti,  ako chutí ťavie mlieko a mnoho ďalších zaujímavých vecí.

Po večeri nás opäť čaká kultúrny program pri ohni a svetle krásnych lampášov v kempe.

6.deň:

Po raňajkách si zacvičíme, aby sme mali dostatok energie na celý deň.

Zbalíme sa a vyrazíme späť do civilizácie. Čaká nás cesta do Marakéša, pričom sa zastavíme v historickom meste Ouazazate. Po ceste sa naobedujeme. Objavíme čaro argánového oleja a výrobkov z neho.

Večer dorazíme do Marakéša, kde sa ubytujeme v riade blízko historického jadra. Po zotmení navštívime slávne námestie Jamaa El Fna.

7.deň:

Marakéš. Vôňa orientu, korenia a histórie.

Po raňajkách navštívime palác Bahia a Badia v medine. Na obed si dáme chutný tajin. 

Obed a posledná prednáška o stravovaní, pričom každá účastníčka dostane špeciálny darček a zoznam chutných zdravých receptov.

Po obede voľný program, aby sme si mohli kúpiť suveníry. 

Večera a oddych. Posledná návšteva nočného Marakéša.

8.deň:

Po raňajkách odchod do Agadiru. Pred odletom zastavenie pri mori, pozdravíme Atlantik a vydáme sa na letisko. Podvečer priletíme do Viedne.

V cene je zahrnuté:

– letenka z Viedne do Agadiru a späť

– transporty počas celého pobytu

– ubytovanie počas celého pobytu

-služby sprievodcu

– celodenná strava počas pobytu na Sahare a raňajky vo všetkých ubytovaniach

– výlet na ťavách na Sahare

V cene nie je zdrhnuté:

– strava počas cesty z Agadiru až na Saharu a v Marakéši (raňajky sú v cene hotelov), nie je však problém kúpiť si jedlo počas cesty a je lacné a dostupné

– poistenie

– podpalubná batožina

– henna tatoo – kto bude mať záujem

 

Cena od 1300€ môže kolísať podľa ceny leteniek max o 100€.

 

 

  

Termíny

20. 02. - 27. 02.
8 dní / 7 nocí
Dvojlôžková izba štandard

od 1300 €

Vypredané

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem