Filmové Maroko

Letecky   Autobusom   Autom

  

1.deň: Odlet z Viedne do Agadiru a presun do Essaouiri

– prehliadka mesta po stopách filmov natáčaných v Essaouire

-ubytovanie, večera

– prehliadka trhu

2.deň: Presun do Marrakéša

– návšteva palácov Bahia a Badia, priblíženie histórie mesta

-ikonické námestie Jamma El Fna, námestie, ktoré nikdy nespí, hralo v nejednom filme natáčanom v Maroku. Tu sa tancuje, tu sa hrá, tu uvidíte zaklínačov hadov, tu vám nakreslia tetovanie henou na ruky aj nohy tu ochutnáte najlepší džús v Maroku. Pristavíme sa pri mešita Koutoubia a povieme si niečo o moslimoch v Maroku.

-návšteva trhu, nákup korenín, kožených výrobkov, suvenírov

– ubytovanie a večera

3.deň: Presun cez hory Atlasu do Ait Ben Haddou

– Pohorie Atlas je navštevované rovnako ako mnohé iné miesta Maroka. Porozprávame si o živote v Maroku, v horách aj o tom, v akých filmoch boli zobrazené. Prejdeme na druhú stranu pohoria vo výške 2200 metrov. V zime je tu sneh.

– Návšteva pevnosti Ait Ben Haddou, ktorá je zapísaná v zozname svetového  dedičstva Unesco. Pevnosť je častou kulisou mnohých filmov a nachádza sa neďaleko od mesta Ouarzazate, kde sú slávne filmové štúdiá. Natáčal sa tu Gladiátor, Princ z Perzie, Hry o tróny, Múmia a mnohé biblické príbehy.

– ubytovanie, večera

4.deň: Návšteva filmových štúdií Atlas vo Ouarzazate. Komentovaná prehliadka štúdií, kde sa aj teraz natáčal Gladiátor 2.  Tu  boli sfilmované Oscarové filmy Kundun, Gladiátor, tu sa natáčal Prison Break, Hry o tróny, John Wick, Múmia, Kleopatra, Hry o tróny, Kráľovstvo draka a ďalších filmov, aj  mnoho biblických príbehov.

Cesta späť do Agadiru. Večer odlet do Viedne

Informácie

V cene

  • - Letenka z Viedne do Agadiru a späť s batožinou na palube
  • - Ubytovanie a transport
  • - Polpenzia (raňajky a večera)
  • - Vstup do palácov Bahia a Badia v Marrakéši
  • - Vstupenka do filmových štúdií Atlas
  • - Sprievodca
  • -

V cene nie je zahrnuté

  • - Poistenie
  • - Podpalubná batožina
  • - Obedy 

Vydajte sa s nami po stopách svetoznámych filmov v Maroku. Zavedieme vás na miesta, kde sa natáčali mnohé svetoznáme filmy ako Gladiátor, Múmia, John Wick či  seriály ako Hry o tróny. Navštívime aj  filmové štúdiá Atlas vo Ouarzazate.

Len 4 dni naplnené bohatým programom s priamym letom z Viedne a rovnako späť. Od jesene do jari tento výlet robíme každú sobotu od 31.októbra. (Sobota-utorok)

 

Termíny

04. 11. - 07. 11.
3
ano

1050 €

Mám záujem
11. 11. - 14. 11.
3
ano

1050 €

Mám záujem
18. 11. - 21. 11.
3
ano

1050 €

Mám záujem
25. 11. - 28. 11.
3
ano

1050 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem