Filmové Maroko

Letecky   Autobusom   Autom   5 dní

  

Filmársky atraktívne mestá,  filmové štúdií Atlas, skvelé marocké jedlá,  pobrežie Atlantiku aj  Veľký Atlas, nákupy na veľkom trhovisku v Marakéši, chute a vône nočného námestia Jamaa El Fna.

4 dni naplnené bohatým programom s priamym letom z Viedne a rovnako späť. Odlietame každú sobotu až do konca marca 2024. Zájazd už od 3 osôb.

Informácie

V cene

  • - Letenka z Viedne do Agadiru a späť s batožinou na palube
  • - Ubytovanie a transport
  • - Polpenzia (raňajky a večera)
  • - Sprievodca
  • - vstupenka do filmových štúdií

V cene nie je zahrnuté

  • - Poistenie
  • - Podpalubná batožina
  • - Obedy 

Zážitkový zájazd  po stopách filmárov, ktorým učarovalo Maroko.  Zavedieme vás na miesta, kde sa natáčali mnohé svetoznáme filmy ako Gladiátor, Múmia, John Wick, oskarový Kundun, Princ z Pezie či  seriály ako Hry o tróny. Navštívime   filmové štúdiá Atlas vo Ouarzazate.

1.deň: Odlet z Viedne do Agadiru a presun do Essaouiri

– prehliadka mesta  Essaouira, prehliadka trhu, ubytovanie a večera

2.deň: Presun do Marrakéša

-ikonické námestie Jamma El Fna, námestie, ktoré nikdy nespí, hralo v nejednom filme natáčanom v Maroku. Tu sa tancuje, tu sa hrá, tu uvidíte zaklínačov hadov, tu vám nakreslia tetovanie henou na ruky aj nohy tu ochutnáte najlepší džús v Maroku. Pristavíme sa pri mešita Koutoubia a povieme si niečo o moslimoch v Maroku.

-návšteva trhu, nákup korenín, kožených výrobkov, suvenírov

– ubytovanie a večera

3.deň: Presun cez hory Atlasu do Ait Ben Haddou

– Pohorie Atlas je úžasné rovnako ako mnohé iné miesta Maroka. Porozprávame si o živote v Maroku, v horách aj o tom, v akých filmoch boli zobrazené. Prejdeme na druhú stranu pohoria vo výške 2200 metrov. V zime je tu sneh.

– Návšteva pevnosti Ait Ben Haddou, ktorá je zapísaná v zozname svetového  dedičstva Unesco. Pevnosť je častou kulisou mnohých filmov a nachádza sa neďaleko od mesta Ouarzazate, kde sú slávne filmové štúdiá. Natáčal sa tu Gladiátor, Princ z Perzie, Hry o tróny, Múmia a mnohé biblické príbehy.

– ubytovanie, večera

4.deň: Návšteva filmových štúdií Atlas vo Ouarzazate. Komentovaná prehliadka štúdií, kde sa aj teraz natáčal Gladiátor 2.  Tu  boli sfilmované Oscarové filmy Kundun, Gladiátor, tu sa natáčal Prison Break, Hry o tróny, John Wick, Múmia, Kleopatra, Hry o tróny, Kráľovstvo draka a ďalších filmov, aj  mnoho biblických príbehov.

Cesta späť do Agadiru. Večer odlet do Viedne

Termíny

03. 02. - 06. 02.
3
ano

1050 €

Mám záujem
10. 02. - 13. 02.
3
ano

1050 €

Mám záujem
17. 02. - 20. 02.
3
ano

1050 €

Mám záujem
24. 02. - 27. 02.
3
ano

1050 €

Mám záujem
02. 03. - 05. 03.
3
ano

1050 €

Mám záujem
09. 03. - 12. 03.
3
ano

1050 €

Mám záujem
16. 03. - 19. 03.
3
ano

1050 €

Mám záujem
23. 03. - 26. 03.
3
ano

1050 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem