Atlantické dobrodružstvo

Letecky   Autom   8 dní

Atlantické pobrežie je ideálne pre letnú dovolenku. Od Agadiru cez Essaouiru, Casablancu, Rabat až po Tangier. Dovolenka pre všetkých, ktorí chcú navštíviť Maroko, ale nemajú čas na jar či jeseň. Ideálna kombinácia poznávania a oddychu pri mori. Nechýba výborné marocké jedlo a mnoho dobrodružstiev. 

Informácie

V cene

  • - Ubytovanie a polpenziou
  • - Transport počas celej dovolenky so sprievodcom 
  • - Návšteva Herkulovej jaskyne 
  • - Rybacia hostina v Agadire

V cene nie je zahrnuté

  • - Letenky a poistenie
  • - Obedy

Zájazd pre všetkých milovníkov Maroka a jeho výborného jedla. Ideálne pre všetkých, ktorí môžu dovolenkovať len v lete. Celá trasa je vedená po atlantickom pobreží.

Atlantická trasa: Agadir- Essaouira- Casablanca- Rabat- Tangier.

Od príletu do Agadiru bude celá dovolenka v znamení Atlantiku a jeho krásneho marockého pobrežia.

Čakajú nás výborné ryby, marocký tajin, krásne hotely, pamiatky a oddych pri mori.

Agadir: Mesto s najväčším počtom slnečných dní v roku. Kedysi zrovnané so zemou veľkým zemetrasením, nanovo vybudované, dnes moderné, plné vysokoškolákov a krásneho pobrežia. V Agadire je jedna z najdlhších marockých pláží. Tu nás čaká prvé rybacie šialenstvo, úžasný obed a ešte predtým návšteva krokodílieho parku.

Essouira– mesto hippies, krásnych pláží a výborných palaciniek. Kedysi slávny prístav a pevnosť, mesto plné farieb a hudby. Kúpime marocký čaj, korenia a argánový olej.

Cestou po pobreží uvidíme typický marocký vidiek, kozy na stromoch, pastierov a argánové plantáže.

Casablanca– 2miliónová metropola, ktorá je úplne iná ako rovnomenný film. Uvidíte sami. Ale ohúri vás najväčšia mešita v Maroku a v Afrike. Do tejto jedinej mešity sa môžu dostať aj turisti.

Rabbat– malé ale veľmi malebné hlavné mesto Maroka vás očarí nie len množstvom nádherne udržiavaných parkov, ale aj pamiatkami a modernými budovami, medzi ktoré patrí aj budova národnej opery od slávnej architektky Zahi Haddid. Aj Rabat má svoju pláž a starú medinu. Uvidíme kráľa? Kráľovský palác určite. 

Tangier– mesto dvoch morí. Najeurópskejšie mesto Maroka má stredozemné pláže a pláže otočené k Atlantiku. Cestou do Tangieru navštívime Herkulovu jaskyňu. Dovolenku ukončíme práve v tomto úžasnom meste. 

 

 

 

Termíny

27. 07. - 02. 08.
8 dní/ 7 nocí
dvojlôžková

1500 €

Mám záujem
24. 08. - 31. 08.
8 dní/7 nocí
dvojlôžková

1500 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem