Program Aladin

Letecky   Autobusom   Autom   8 dní

Originálny zájazd do orientom voňajúceho Maroka.  Program Aladin zahŕňa nie len návštevu krásnych miest ale aj marockej prírody a unikátneho kempu na  Sahare s návštevou Nomádov. Cestou neminieme svetoznáme filmové štúdiá Atlas a pevnosť Ait Ben Haddou.  Najobľúbenejší zájazd v minulom roku, v ktorom ochutnáte všetky chute a vône Maroka. Aladin je jedinečný.

Pri tvorbe tohto zájazdu dbali naši marockí partneri na trvalú udržateľnosť turizmu ale aj marockej identity. Podporujeme malých podnikateľov v turizme, ekologické poľnohospodárstvo pri výbere jedla a Nomádov, aby naďalej mohli žiť svoj  život spätý s prírodou. 

Informácie

V cene

  • - Letenka z Viedne do Agadiru a späť + palubná batožina
  • - Ubytovanie s polpenziou
  • - Celodenná strava počas pobytu na Sahare
  • - Služby sprievodcu po celý čas pobytu
  • - Výlet na ťavách počas pobytu na Sahare
  • - Všetky transporty
  • - Vstup do filmových štúdií Atlas

V cene nie je zahrnuté

  • - Obedy a večere v Marakéši
  • - Poistenie
  • - Podpalubná batožina

1.deň: Poletíme do  Agadiru z Viedne.

Let trvá 4,5 hodiny. Čaká nás presun do Marakéša. Legendárneho mesta vôní, korenia a orientálnej tradície. Bude aj čas na nákupy a prehliadku veľkého trhoviska. Tu si môžete kúpiť všetko čo srdce ráči. Korenie, oblečenie, typické marocké papuče či topánky, zlato, ale aj koberce, orechy, datle a suveníry.

2.deň:  Čaká nás prehliadka Marakéša.

Navštívime paláce Bahia a Badia, pozrieme si svetoznáme námestie Jamma El Fna, námestie, ktoré nikdy nespí. Blízko sa nachádza mešita  Koutoubia.  Poobede voľný program na trhovisku.

3.deň: Filmový deň.

Po chutných raňajkách odchádzame z riadu okolo 9.00hod. Cestou spoznávame marockú krajinu a úžasné hory Atlasu. Prejdeme priesmykom vo výške 2200metrov. Zastavíme sa tu, aby sme sa pokochali krásnymi výhľadmi. Čaká nás pamiatka Ait Ben Haddou zapísaná do zoznamu svetového historického dedičstva Unesco. Natáčali sa tu mnohé svetové filmy a seriály. A o filmoch sa budeme rozprávať aj pri návšteve svetovo uznávaných filmových štúdiách Atlas vo Ouarzazate. Spoznáte miesta, kde sa natáčali Oscarom ovenčený Gladiátor, Kundun, romantický Princ z Perzie, Kráľovstvo nebeské, Try o tróny a mnoho ďalších.

4.deň: Cesta na juh Maroka

Po raňajkách pokračujeme v ceste na juh Maroka. Za oknami sa mení krajina, hory ustupujú, prechádzame dedinkami až dorazíme do Zagory. Čaká nás návšteva keramickej dielne. To čo uvidíte tu, je jedinečné. Tradičný spôsob výroby keramiky. Po chutnom obede dorazíme do posledného mestečka M´Hamid. Za ním je už len Sahara, nekonečná, úžasná púšť.   Ale my ostaneme v M´Hamide, aby sme spoznali život ľudí, ktorí boli kedysi kočovníkmi. Dnes žijú tu, no ich zvyky aj kultúra má stále typické črty národov Sahary. Navštívime starú kasbu, kde dodnes žijú ľudia, navštívime starú mešitu a povieme si niečo o islame. Noc strávime v kempe pri malých dunách.

5.deň: Saharské ráno

Ráno je tu neskutočne krásne a romantické. Ranná káva na dunách či na terase vás iste poteší. Pred obedom vyrazíme do púšte a pod stromami akácií nás čaká piknik. Novinkou v našom zájazde je stretnutie s voľne žijúcimi pštrosami. Dúfame, že cestou do kempu v Chegage stretneme aj ťavy či divých somárikov.

Na jednom mieste možno nájdeme aj skameneliny, veď  Sahara bola kedysi morom.  Poobede dorazíme do kempu. Noc vo veľkých stanoch, skvelá večera a oddych s pozorovaním neba plných hviezd budú pre nás odmenou.

6.deň: Deň Nomádov

Ranná prechádzka po dunách, či východ slnka na Sahare sú veľkým zážitkom.

Rovnako návšteva Nomádov v ich domácom prostredí. Stále žijú v jednoduchých domčekoch a stanoch. Spoznáme ich život, uvidíme ako sa pečie chlieb v piesku, ochutnáme ho spolu s marockým čajom a datľami. Porozprávame sa o kráse a jednoduchosti života Nomádov, o ich viere a hodnotách. Tak čo, myslíte, že ich život je lepší a zdravší ako ten náš?

V podvečer nás čaká jazda na ťavách, koráboch púšte a vylezieme na najvyššie duny piesku. Odtiaľ uvidíme nádherný západ slnka. Po večeri v kempe nás čaká folklórny program pri ohni.

7.deň: Skameneliny, argán a šafrán

Posledný pohľad na kemp a vydávame sa cez Saharu späť do civilizácie. Prejdeme oblasťou, ktorá bola kedysi jazerom, no dnes je to len púšť, povieme si prečo je tomu tak.  Zastavíme sa v malom výrobnom družstve, ktoré založili šikovné ženy. Pestujú a spracovávajú šafrán, jedno z najdrahších korení sveta. Nakúpite si ich výrobky? Určite. Lebo ich ceny sú ďaleko lepšie ako v mestách a určite si tu nájdete aj výrobky z argánu či iné lokálne produkty. Ešte sa zastavíme na obed v miestnej reštaurácii a potom nás čaká cesta do Taroudantu. V tomto meste sa nachádzajú tretie najväčšie kontinuálne stojace hradby na svete. Noc v miestnom riade.

8.deň: Deň odletu

Cesta z hotela na letisko. Opúšťame Maroko plní zážitkov a suvenírov. Odlet do Viedne.

 

Termíny

20. 09. - 27. 09.
7 nocí
Dvojlôžková izba štandard

1500 €

Mám záujem
04. 10. - 11. 10.
7 nocí
dvojlôžková izba

1500 €

Mám záujem
18. 10. - 25. 10.
7 nocí
dvojlôžková izba

1500 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem