Program Aladin

Letecky   Autobusom   Autom   8 dní

Originálny zájazd do orientom voňajúceho Maroka.  Program Aladin zahŕňa nie len návštevu krásnych miest ale aj marockej prírody a unikátneho kempu na  Sahare s návštevou Nomádov. Cestou neminieme svetoznáme filmové štúdiá Atlas a pevnosť Ait Ben Haddou.  Najobľúbenejší zájazd v minulom roku, v ktorom ochutnáte všetky chute a vône Maroka. 

Pri tvorbe tohto zájazdu dbali naši marockí partneri na trvalú udržateľnosť turizmu ale aj marockej identity. Podporujeme malých podnikateľov v turizme, ekologické poľnohospodárstvo pri výbere jedla a Nomádov, aby naďalej mohli žiť svoj  život spätý s prírodou. 

Informácie

V cene

  • - Letenka z Viedne do Agadiru a späť + palubná batožina
  • - Ubytovanie s polpenziou
  • - Celodenná strava počas pobytu na Sahare
  • - Služby sprievodcu po celý čas pobytu
  • - Výlet na ťavách počas pobytu na Sahare
  • - Všetky transporty

V cene nie je zahrnuté

  • - Obedy a večere v Marakéši
  • - Poistenie
  • - Podpalubná batožina
  • - Vstup do filmových štúdií
Tento originálny poznávací zájazd vám prináša absolútne iný zážitok z cestovania.
Okrem miest navštívime hory Atlasu, spoznáme život ľudí v Maroku, šikovnosť žien, ktoré produkujú kvalitný šafrán, strávime nezabudnuteľné chvíle na Sahare a spoznáme život tradičných Nomádov.
Navštívime filmové štúdiá a na záver nás uchváti nazabudnuteľný Marakéš. 
 
Program zájazdu: 
 
1.deň:
Poletíme do  Agadiru z Viedne. Let trvá 4,5 hodiny a po prílete sa presunieme do riadu (riad je názov tradičného marockého hotela), kde budeme spať. 
 
2.deň:
Po chutných raňajkách odchádzame z riadu okolo 9.00hod. Cestou spoznávame marockú krajinu a úžasné hory Atlasu. Zastavíme sa v malom výrobnom družstve, malom podniku, ktorý založili šikovné ženy. Pestujú a spracovávajú šafrán, jedno z najdrahších korení sveta. nakúpite si ich výrobky? určite. Lebo ich ceny sú ďaleko lepšie ako v mestách a určite si tu nájdete aj výrobky z argánu či iné lokálne produkty. Ešte sa zastavíme na obed v miestnej reštaurácii a potom nás čaká dobrodružná cesta cez vyschnuté jazero Irriki. Kedysi to bolo veľké jazero, ktoré žiaľ vyschlo a my si povieme pri tej príležitosti o dôležitosti vody a jej ochrane. Napokon dorazíme do nášho kempu na Sahare. Čaká nás noc pri veľkých dunách piesku v Cheggage. Obloha posiata hviezdami a pohodlie v krásnych stanoch.
 
3.deň:
Po raňajkách navštívime Nomádov v ich domácom prostredí. Stále žijú v jednoduchých domčekoch a stanoch. Spoznáme ich život, uvidíme ako sa pečie chlieb v piesku, ochutnáme ho spolu s marockým čajom. Porozprávame si o kráse a jednoduchosti života Nomádov, o ich viere a hodnotách. Tak čo, myslíte, že ich život je lepší a zdravší ako ten náš?
V podvečer nás čaká jazda na ťavách, koráboch púšte a vylezieme na najvyššie duny piesku. Odtiaľ uvidíme nádherný západ slnka. Po večeri v kempe nás čaká folklórny program pri ohni.
Na večernú oblohu plnú hviezd určite nezabudnete, lebo tu ich máte naozaj ako na dlani.
 
4.deň:
Z Cheggagy sa vydáme na dobrodružnú cestu Saharou. Uvidíme voľne žijúce ťavy a možno aj antilopy. Pred miliónmi rokov bola Sahara  dnom mora. Presvedčíme sa o tom na mieste, kde si každý môže nájsť fosílie, skameneliny z prehistorických čias. Tešíte sa?  Poobede príchod do M´hamidu, maléo mestečka, kde nás čaká chutný obed a návšteva starého mesta. V podvečer dorazíme do Zagory. 
 
5.deň:
Zo Zagory sa vydáme smerom na sever. Samotná cesta je zážitkom, lebo z púšte sa vydáme cez hory do mesta Ouarzazate. Toto krásne historické mesto ukrýva niekoľko pokladov. Jedným z nich sú filmové štúdiá Atlas, kde sa natáčalo mnoho svetoznámych filmov a seriálov. Niektoré z nich získali Oskara  a určite ich poznáte. Kundum, Gladiátor, Hry o tróny, James Bond, Princ z Perzie, Kráľovstvo nebeské a mnoho ďalších.
A čaká nás ešte jedna lahôdka. Pevnosť Ait Ben Haddou, zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva Unesco. 
 
6.deň:
Cez nádherné hory Vysokého Atlasu prejdeme priesmykom vo výške 2200metrov. Zastavíme sa tu, aby sme sa pokochali krásnymi výhľadmi. V podvečer dorazíme do Marakéša. Ubytujeme sa v tradičnom riade, aby sme to do mediny mali čo najbližšie. Večer sa prejdeme námestím Jamaa El Fna, čo je ikonické miesto starobylého Marakéša. Tu ochutnáme niečo z jedinečnej marockej kuchyne a kto ešte bude mať chuť, môže sa prejsť po trhu.
 
7.deň:
Po raňajkách sa vydáme za pamiatkami a zaujímavosťami Marakéša. Sú tu paláce Bahia a Badia, mešita Koutoubia. Bude aj čas na nákupy a prehliadku veľkého trhoviska. Tu si môžete kúpiť všetko čo srdce ráči. Korenie, oblečenie, typické marocké papuče či topánky, koberce, orechy, datle, suveníry.
Kto bude mať záujem, môže navštíviť aj Jardin Majorelle, jedinečné umelecké záhrady s múzeom Berberov. Za ich obnovu vďačíme dvojici Pierre Bergé a Yves Saint Laurentovi.
 
8.deň:
Ochod do Agadiru. Tu ešte pred odletom stihneme pozdraviť Atlantický oceán. Poobede odlet domov.
 
 
Poznámka:
zmeny v odletoch sú vyhradené vzhľadom na fungovanie leteckých spoločností
 

Termíny

03. 02. - 10. 02.
7 nocí
Dvojlôžková izba štandard

od 1500 €

Mám záujem
17. 02. - 24. 02.
7 nocí
Dvojlôžková izba a štandard

od 1500 €

Mám záujem
16. 03. - 23. 03.
7 nocí
Dvojlôžková izba štandard

od 1500 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem