Marockých 10 NAJ

Letecky   Autobusom 10 dní   Autom

 10 Naj Maroka. Všetko čo sa oplatí vidieť v tejto severoafrickej krajine. Mestá, pohoria, púšť a očarujúce vône, farby a chute. Maroko si zamilujete.

 

Informácie

V cene

  • - Ubytovanie s polpenziou
  • - transport počas celej cesty
  • - služby sprievodcu
  • - vstup do filmových štúdií vo Ouarzazate, návšteva pamiatky  Ait Ben Haddou a Bahia palácav Marakéši
  • - sprievodca historickými pamiatkami v meste Féz 
  • - výlet na ťavách na Sahare

V cene nie je zahrnuté

  • - letenky 
  • - obedy  
  • - poistenie

Spoznajte s nami 10 NAJ Maroka, od Agadiru po Tangier.  

Navštívime Chefchaouen, Féz, púšť v Merzoughe cez hory Atlasu po Marakéš. To naj z celého Maroka. 

Popis zájazdu: 

Naše putovanie začneme  v prístavnom meste Agadir. Odtiaľ sa presunieme do Marakéša.  Toto mesto je úžasnou zmesou všetkých kultúr, etník, súčasnosti i histórie krajiny. Spoznáme slávne námestie Jamaa El Fna, palác Bahia a Badia.

Mnohé mestá, saharské duny piesku či pevnosť Ait Ben Haddou. zahrali si vo fimoch Gladiátor, Kráľovstvo nebeské, Múmia Princ z Perzie, John Wick či Hry o tróny. Preto navštívime slávnefilmové štúdia Atlas vo Ouarzazate a  pevnosť Ait Ben Haddou.

Vitajte v Marzoughe ! Konečne marocká Sahara. Púšť, kemp, výlet na ťavách a večer pri ohni. Úžasná hviezdna obloha a beduínske piesne nás uspia.  Ešte nás čakajú Todra a  Gorges Dades, prírodné skvosty Maroka. 

 Féz.  Kedysi hlavné mesto Maroka a krátku dobu najväčšie mesto sveta. Nájdeme tu  najstaršiu doteraz fungujúcu univerzitu sveta. Viete, ktorý pápež tu študoval a ako nás to ovplyvnilo? Dozviete sa spolu s nami. Medina vo Feze je považovaná za jedno z najrozsiahlejších a najlepšie zachovaných historických miest arabsko-moslimského sveta a aj vďaka uchovaniu svojej historickej funkcie bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva Unesco.

Navštívime aj  modré mesto Chefchaouen, „stratíme“ sa v jeho uličkách, dáme si kávu a zistíme spolu čo to o  pestovaní konope a užívaní hašiša i prečo sa pestuje v pohorí Rif.

A ostáva už len   prístav Tanger. Jeho história sa spája nie len s obchodom, ale aj gréckou mytológiou. Kde inde nájdete Herkulovu jaskyňu ak nie tu? Založil mesto Herkulov syn? Zistíme spolu.

Počas cesty si povieme veľa zaujímavého o krajine, o živote, kultúre i o tom, prečo sú Maročania tak hrdí na svoju krajinu a tradície. Vďaka tento láske a húževnatosti spojenej s pokorou a úprimnej viere prežili aj ťažké časy pandémie. Nestratili pritom svoju vieru ani pohostinnosť. Maroko si jednoducho zamilujete ako my.

Zájazd sa môže meniť podľa leteniek. Zo severu na juh alebo naopak, z Agadiru smerom na sever to Tangeru. 

V cene  1600 € je zahrnuté :

– ubytovanie s polpenziou

– transport počas celého zájazdu so sprievodcom

– vstupy do filmových štúdií vo Ouarzazate aj do palácov Bahia  v Marakéši

 V cene nie je zahrnuté:

– letenky + poistenie + obedy  

Zájazd je možné uskutočniť aj na vyžiadanie pri obsadenosti 4 osôb v termíne jeseň 2024 a počas celej zimy 2024/2025 Prispôsobíme sa vašim potrebám.

 

 

Termíny

20. 09. - 29. 09.
10/9
dvojlôžkové izby

1600 €

Mám záujem

Vytvorené pre vás

Chcete dovolenku na mieru?

Nenašli ste to, čo hľadáte? Ste väčšia rodina, skupina či škola? Manažéri túžiaci po absolútnom relaxe po náročnom pracovnom období? Športovci, ktorí chcú v zime trénovať v teplejšom počasí? Nič nie je nemožné. 

Mám záujem