11. októbra 2022

Chegaga

Chegaga je miesto v Saharskej púšti známe vysokými dunami piesku a krásnymi kempami.

Netreba si predstavovať naše malé turistické stany, ale krásne výborne až luxusne vybavené veľké stany. Spať môžete na vysokých krásne vyzdobených posteliach, najluxusnejšie stany majú svoje vlastné kúpeľne. V kempoch sú poskytované komplexné služby so stravovaním aj programami.

A čo hovoria samotní Maročania o Chegage?

„Je to miesto, kde sa stretáva tráva a piesok. Vyberte sa na cestu s ťavami za pozorovaním západu slnka na vrchole „najvyššej duny“, alebo ako ju niektorí radšej nazývajú „veľká mama“ (a áno, je tu aj veľký otec), bude dýchať úžasným západom slnka v nádhernom uhle, vďaka ktorému sa budete pozeráš ďaleko až uvidíte “ tento svet“.

Keď padne noc, budete počuť z diaľky hudbu, krásnu hudbu plnú lásky a emócií. Zaklope na dvere vášho srdca. Šálka ​​nomádskeho čaju s hudbou okolo teplého ohňa vás prenesie do vašich najšťastnejších chvíľ a spomienok.“

V Chegage si môžete vyskúšať jazdenie na ťavách pri vychádzkach v okolí, lyžovanie na dunách, sledovanie východu či západu slnka z najvyšších dún. Ale hlavne si tu naozaj oddýchnete od všetkého hluku sveta. Taký pokoj a harmóniu zažijete len niekoľkých miestach sveta a Sahara takým miestom je.