18. septembra 2022

Agadir- slnko po celý rok

Pre milovníkov mora je Agadir dobrou voľbou. Moderné mesto s krásnou plážou ponúka okrem sladkého ničnerobenia aj výlety na dosah ruky.

Pláž v Agadire je dlhá niekoľko kilometrov a je dostatočne široká. Lemuje ju promenáda, ktorá sa večer zaplní okrem turistov pouličnými umelcami a predajcami. Nájdete tu mnoho hotelov, reštaurácií a miestne  atrakcie. 

Mesto  bolo znovuvybudované po ničivom zemetrasení v roku 1960. Určite vás zaujme moderná architektúra, na ktorej sa podieľali aj zahraniční investori.

No na každom kroku bude na vás dýchať typická marocká atmosféra. Tú nájdete aj v Le Medine alebo na miestnom veľkom trhovisku (Souk El Had) s vyše 6000 stánkami. Vyberať je z čoho a za veľmi dobré ceny.

Na kopci nad mesto sa týči Kasbah, pevnosť zo 16.storočia, ktorá odolala aj zemetraseniu. Je z nej krásny výhľad na mesto, pláž aj prístav.

Pre milovníkov surfovania je magickým miestom pláž Taghazout, kde si môžete požičať výstroj alebo využiť služby miestnych škôl surfovania.

Na okraji mesta je biopark Crokopark, v ktorom okrem krokodílov, plazov a korytnačiek je mnoho exotickým rastlín a stromov z celého sveta.

 

Vreľo

Odporúčame

ZOBRAZIŤ VŠETKY PONUKY

Atlantické dobrodružstvo

od 1500 €

Zobraziť viac 

Marockých 10 NAJ

od 1600 €

Zobraziť viac 

Trekking na Sahare

od 600 €

Zobraziť viac